aul. Reymonta 13
Cena:
Czas trwania:
Tryb nauczania:
Nauka na kierunku Technik bezpieczeństwa i higieny pracy jest bezpłatna przy zachowaniu 50% frekwencji na zajęciach. W przypadku nieosiągnięcia w danym miesiącu minimalnej frekwencji słuchacz ponosi opłatę w wysokości 99 zł. O szczegóły zapytaj w sekretariacie szkoły Żak.
Obecnie prawo bardzo restrykcyjnie podchodzi do przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy. Każda działalność prowadzona w budynku, a także na otwartej przestrzeni musi spełniać wymogi przepisów BHP. Przeszkoleni muszą zostać również wszyscy pracownicy, którzy każdego dnia w takich miejscach będą wykonywać swoje obowiązki.
Technik BHP to profesja, która będzie potrzebna zawsze, ponieważ tylko współpraca uprawnionym pracownikiem pozwala na prowadzenie szkoleń lub kontrolę warunków w miejscu pracy. Ukończenie szkoły i uzyskanie tytułu technika BHP umożliwia pracę w charakterze specjalisty od doradztwa na gruncie bezpieczeństwa i higieny pracy, jak również sprzedaż usług konsultacyjnych podmiotom zewnętrznym. Warto zaznaczyć, że obszerna wiedza, którą każdy technik BHP zdobywa podczas okresu edukacji, przydaje się nie tylko w sferze zawodowej, ale również w życiu codziennym! Odpowiednio szybka reakcja na stany zagrożenia wynikające z losowych przypadków to cenna umiejętność, która nierzadko pomoże uratować zdrowie, a nawet życie wielu osób.
Zapoznasz się z podstawami techniki oraz zdobędziesz wiedzę na temat obiektów i urządzeń technicznych oraz maszyn – zwłaszcza przy szczególnie niebezpiecznych pracach. Nauczysz się podstaw przedsiębiorczości oraz podstaw prawa pracy. Zgłębisz zagadnienia z obszaru ergonomii w procesie pracy oraz zagrożeń w środowisku zawodowym. Na podstawie badań i pomiarów czynników występujących w procesach pracy poznasz m.in. skutki odziaływania szkodliwych czynników na organizm człowieka. Nauka języka obcego branżowego pozwoli Ci na swobodne wykonywanie czynności zawodowych np. w środowisku międzynarodowym.
Dzięki przedmiotom w kształceniu praktycznym będziesz potrafił ocenić czynniki szkodliwe dla zdrowia, uciążliwe i niebezpieczne oraz ryzyko zawodowe na danym stanowisku pracy. Nauczysz się ustalania przyczyn i okoliczności wypadków przy pracy oraz chorób zawodowych. Nabędziesz umiejętność udzielania pierwszej pomocy oraz zasad ochrony środowiska. Przygotujemy Cię również do prowadzenia własnej działalności gospodarczej z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy na wypadek, gdyby w Twoich planach było założenie własnej firmy.
Zarządzanie bezpieczeństwem w środowisku pracy (BPO.01.)
Klasyfikacja i identyfikacja źródeł zagrożeń w środowisku pracy
Dobór środków ochrony indywidualnej